Vyberte produkt:     

Historie firmy

budova Původní budova budova budova budova budova Rok 2007 - Inter Flag po rekonstrukci Rok 2009 - betonace Mimaki - nové stroje

Významné mezníky společnosti Inter Flag s.r.o.

Jaro 1993 - léto 1995
V Lomnici nad Popelkou vznikla společnost B-M-P Textil s.r.o., která se zabývala konfekcí zahradního textilu, prací ve mzdě pro zahraniční partnery a okrajově i reklamním textilem. Hlavním a nejdůležitějším výrobkem tohoto období byl slunečník. Firmu řídili lomničtí podnikatelé s minimálním kapitálovým zajištěním. Firma vyráběla v pronajatých prostorách. Výroba spočívala pouze v konfekci a střihu. Případný reklamní tisk byl zajišťován v kooperaci. Strojový park nebyl na optimální úrovni. Společnost zaměstnávala cca 20 pracovníků a dosáhla maximálního obratu 16 mil. Kč.

Léto a podzim roku 1995
Za pomoci jednoho z jednatelů společnosti B-M-P Textil s.r.o. se seznámil student z Tanvaldu se zahraničním podnikatelem v oblasti reklamního tisku, zejména vlajek. Přijal jeho pracovní nabídku a vypracoval studii o reklamním textilním trhu na území České republiky. Výsledek byl jasný: zajímavý nerozdělený trh vhodný pro vznik společnosti s vlastní produkcí. Byly podniknuty všechny kroky a koncem roku 1995 bylo vše připraveno pro založení nové společnosti. Byl vybrán vhodný objekt po rekonstrukci a začínalo předběžné jednání s vhodnými spolupracovníky. Vznik společnosti byl ale v jeho zárodku ukončen jednateli společnosti B-M-P Textil s.r.o., kteří využili studentovi účasti na veletrhu v Berlíně a navštívili zahraničního podnikatele s cílem ovlivnit jeho rozhodnutí o založení nové společnosti v Desné a nabídli 50% spoluúčast ve své společnosti.

Rok 1996 - 1997
Z lomnické společnosti B-M-P Textil s.r.o. se stal Inter Flag s.r.o. Navýšilo se základní jmění, koupily se dva objekty v neutěšeném stavu, ve kterých byla zahájena rekonstrukce s mnoha otazníky. Vznikla tiskárna s vlastní produkcí a bylo založeno obchodní oddělení, kde hlavní roli začala hrát reklamní vlajka. Vzhledem k rozdílnému pohledu na společnost, se spolumajitelé neshodli na výrobních prioritách a na výhledu vývoji firmy. Byly odhaleny nekalé praktiky. Došlo k nucenému odchodu původních majitelů.

Rok 1998 - podzim 2004
Období stabilizace, za které došlo k rozvoji výroby a Inter Flag s.r.o. zaujal pevné postavení na tuzemském trhu. Investice směřovaly do koupě nových speciálních šicích strojů, automatického tiskařského karuselu s plynovým fixačním tunelem a osvitky Agfa pro výrobu filmů. Vlastní výroba převládala nad mzdovou prací. Počet zaměstnanců dosáhl počtu 40 a obrat se ustálil na 30 mil. Kč. V roce 2004 dosáhl obrat dokonce 42 mil. Kč.

Podzim 2004 - 2006
Byla zahájena celková kompletní rekonstrukce budovy, výměna oken, oprava fasády, rozšíření výrobních prostor po uvolněných bytech nájemníků a výstavba výtahu. Firma investovala do nových výrobních technologií. V konfekci se jednalo o automatický střih, v tiskárně o digitální přímý tisk s potřebným příslušenstvím (Jacguard SteamJet 160) a v grafice o Epson Stylus Pro 4000 pro předtiskové náhledy.

2006 – 2007
Investice do II. Mimaki, pro stabilizaci a další rozvoj přímého digitálního tisku. Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce a opravy vně i uvnitř budovy. Byla provedena generální oprava střechy. Pro lepší manipulaci s materiálem došlo k rekonstrukci příjezdové cesty, příprava pro hydraulickou rampu.


2008
Na jaře získává firma kompletně celý komplex do svého užívání. Je vystěhován poslední nájemník a je zahájena rekonstrukce křídla, které bude sloužit pro administrativu. V hlavní budově je zprovozněn výtah z přízemí až do druhého patra. Vyhráváme v kategorii POPAI s výrobkem Q-Frame® Tex v soutěži POP AWARDS ZLATÁ KORUNA 2008.

2009
Investujeme do další technologie a kupujeme nový tiskový stroj Mimaki JV33–160 a nový řezací plotr Mimaki CG 160FX II s optikou. Pokračují práce na křídle budovy pro administrativu.

Jediné, co mají naše vlajky společného s ostatními, je vítr.

Newsletter - zasílat novinky a akce:

Přihlásit
Odhlásit

Volejte 8 - 16 hod.

481 629 080

Pište na:

Internetový obchod - vlajky, reklamní vlajky, státní vlajky, interiérové vlajky, praporky, muší křídla Internetový obchod - vlajky, reklamní vlajky, státní vlajky, interiérové vlajky, praporky, muší křídla SPOLEHLIVÁ FIRMA 2013 SPOLEHLIVÁ FIRMA 2013
Valid HTML 5 Valid CSS! NAHORU